Wywiad

#GOB2

Znamy się z Internetu. Połączyła nas pasja do… książek i oczywiście social mediów. Lubimy różną literaturę, mamy inne zainteresowania, hobby. Nie każdy z nas kocha fizykę, taniec, kryminalną stronę J. K. Rowling. Niektórzy z nas wciąż się uczą, inni pracują, jesteśmy z miast – w sumie rozrzuconych po całej Polsce. I nagle 13 takich człowieczków spotyka się w jednym miejscu. Jakim cudem?

8 uczestników – booktuberów, bookstagramerów, blogerów i widzka, 4 prowadzących i szef całego przedsięwzięcia, w wakacje wzięło udział w szalonym przedsięwzięciu, który miał być rozrywką, ale także edukować(!). Dzisiaj na antenie Maja K. wyemitowany został już 11 odcinek serialu „#GOB2”, za tydzień wielki finał. 11 to szczególna dla mnie liczba, to nie tylko mój numer w dzienniku z czasów liceum, ale także… mój odcinek. Z tej okazji mam zaszczyt przedstawić wam swoją wersję wydarzeń i zdradzić jak to naprawdę było. Działo się wiele…

„Gra o Booktube” to program rozrywkowy, który doczekał się już swojej drugiej edycji. Pomysłodawcą i głównym prowadzącym jest Maja, znana z kanału Maja K. (Kucharka, Kot, Książka, Księżniczka). W tym roku do swojego programu zaprosiła nie tylko booktuberów, ale także Emilkę, która prowadzi przepiękne konto na Instagramie (@weznieczytaj), Adę, swoją widzkę oraz mnie – blogerkę. Ta edycja różni się od pierwszej – nagrywaliśmy w poznańskim Empiku, a sponsorem całego przedsięwzięcia została Czwarta Strona.
Maja wiele razy w naszych rozmowach podkreślała, że #GOB2 ma być nie tylko rozrywką – ma poszerzać wiedzę widzów, stąd konkurencje nawiązujące do klasyków, która książka została wydana wcześniej. Zmagaliśmy się z gatunkami literackimi, imionami bohaterów, zagadkami kto to napisał.

#GOB2 opowiada o książkach, każdy znajdzie coś dla siebie, ale również dowie się czegoś nowego, zaskakującego – przed wakacjami nie wiedziałam, kim jest Clare z Outlandera, a teraz jestem jej wielką fanką. Zauroczyła mnie swoją nietypową historią, odwagą i tym, że nie boi się stawić silnym i potężniejszym od siebie. Ma swoje zdanie, które przekazuje z ogromną siłą i wywiera wrażenie, nie zawsze pozytywne. Jestem przekonana, że oglądając „Grę o Booktube”, każdy się czegoś ciekawego dowie.

Teraz kilka moich przemyśleń po #GOB2 – jesteśmy jedną wielką czytającą rodziną, społecznością, którą nikt nie podrobi, nikt nie zniszczy. Jestem bardzo szczęśliwa, że mogłam wziąć udział w takim przedsięwzięciu. Wiele mnie to nauczyło. Bardzo dziękuję całej ekipie, prowadzącym, uczestnikom. Każdy poszedł w swoją drogę, ale łączy nas miłość do książek.

SKŁAD GOB2:

Ada: http://bit.ly/2wQ1vIS

Cat: http://bit.ly/1NrSD0h

Emilka: http://bit.ly/2gQtXkH

Maja: http://bit.ly/2csnKcZ

Paweł: http://bit.ly/28Vox4A

Remi: http://bit.ly/28QhBXS

Zuza: http://bit.ly/2gNkrOC

Mariola: http://bit.ly/2bS38y6

Milena: http://bit.ly/2vVoKSM

Robert: http://bit.ly/1HlpFv6

Zuzia: http://bit.ly/2qsdk2U

  • Księgozbiór Kasiny

    Ale super akcja:)